ALDI startuje ze sprzedażą na Tmall

Przeczytasz w 2 minuty

ALDI startuje ze sprzedażą na Tmall, czyli ALDI wchodzi do Chin.

Pod koniec tygodnia zrobiło się głośno o ciekawym ruchu niemieckiej marce ALDI, która nawiązała współpracę z TMALL (wcześniej znane jako Taobao Mall). Według Reuters pełna sprzedaż ma się zacząć po 25 kwietnia, ale oferta dla wybranych użytkowników pojawi się już 20 marca. Główny asortyment, który ma być oferowany przez ALDI to na TMALL, to przede wszystkim niemieckie marki win, przysmaków oraz produktów do śniadania. Aldi jest podzielony na dwie grupy: Nord i South.
W Chinach za sprzedaż odpowiadać będzie Aldi South z siedzibą w Mulheim, która odpowiada  również za sprzedaż w Wielkiej Brytanii jak i w USA.

ALDI nie jest jeszcze w Polsce zbyt dobrze znany. Obecny w naszym kraju od 2008 roku ma obecnie ok. 110 placówek. Aldi ma bardzo duży udział marek własnych ok 93%.  W 2015 roku obrót netto ALDI Nord wyniósł 21,8 mld euro. ALDI Nord to właśnie  druga spółka, która odpowiada również za nasz kraj. Jeżeli nie wiecie jak wygląda ALDI, to możecie spojrzeć na ich stronę, w zakładce O nas. Znajdziecie tam kilka zdjęć ze sklepów.

Głównym rywalem marki ALDI jest LIDL, z którym mocno konkuruje na rynku brytyjskim. Obydwie marki walczą również z brytyjską wielką czwórką tj Tesco, Asda, Morrisons i Sainsbury’s. Obecnie Aldi jest piąty z udziałem 6,2% , a Lidl szósty z udziałem 4,5%.

 

Wracając na chwilę do głównego wątku: według ChinaDaily pomóc Aldiemu mają australijscy sprzedawcy na Tmall Global. Szczegóły jeszcze nie są znane.

Tmall należy do Alibaba Group, a w w Chinach jest na 2 miejscu w Top 10 największych platform e-commerce. Platforma powstała 9 lat temu (kwiecień 2008).  Obecnie mówi się, że Tmall Global to brama dla zachodnich brandów do Chin.Obecnie na Tmall jest 3700 kategorii produktowych (wzrost o 50% 2015 vs. 2016), ponad 14 500 międzynardowych marek z ponad 63 krajów.

Jeżeli zastanawiacie się dlaczego warto sprzedawać na Tmall, to znalazłem dla was ciekawe źródło wiedzy dla początkujących.